Friday, February 11, 2005

تغییرات تازه در سیستم نظردهی (کامنت) بلاگر

سیستم کامنت بلاگر خیلی بهتر از قبل شده است. تا قبل از این فقط کسانی می‌توانستند در سیستم بلاگر نظر بدهند که عضو بلاگر بودند، دیگران اگر اجازه نظردادن یافته بودند، فقط با عنوان Anonymous (ناشناس) باید نظر می‌داند و این معنی‌اش آن بود که نام و نشانی وب‌سایت/وبلاگ‌شان را نمی‌توانستند وارد کنند. علاوه بر همه اینها، برای نظردادن یک صفحه جدید باز می‌شد که آدم را از فضای اصلی وبلاگی که می‌خواست در آن نظر بدهد حسابی دور می‌کرد. خلاصه همه اینها دست به دست هم داده بود تا اغلب کسانی که در بلاگر وبلاگ دارند، از خیر سیستم نظردهی آن بگذرند و به همان روش‌های قدیمی HaloScan و غیره اکتفا کنند.

اما ظاهراً بلاگر فهمیده که در اینترنت حداقل نمی‌توان خیلی انحصاری عمل کرد و مردم را واداشت برای یک نظردادن ساده حتماً عضو یک سیستم وبلاگ‌سازی باشند که شاید اصلاً نیازی به آن نداشته باشند یا از آن خوش‌شان نیاید. برای همین است که همین اواخر بهبودهای خوبی در این سیستم اعمال شده؛ دیگر برای نظردادن در یک وبلاگ عضو بلاگر که سیستم نظرخواهی‌اش مال بلاگر است، لزومی به عضویت در بلاگر نیست، ناشناس‌ها هم می‌توانند نام و نشانی وبلاگ/وب‌سایت‌شان را وارد کنند، و همین‌طور می‌توان بخش نظرات را طوری تنظیم کرد که در یک پنجره pop-up ظاهر شوند. یک برتری خیلی خوب نظردهی بلاگر برای صاحب وبلاگ، بر خلاف سیستم‌هایی مثل HaloScan، این است که می‌شود از طریق ای‌میل از اضافه‌شدن نظرهای جدید خبردار شد.

سیستم نظردهی بلاگر برای بهترشدن باز هم جای کار دارد؛ مثلاً هنوز نمی‌شود جوری آن را تنظیم کرد که در همان صفحه مربوط به مطلب، قسمت مربوط به واردکردن نظرات هم نمایش داده شود تا دیگر نیازی به باز کردن یک صفحه جدید یا یک پنجره pop-up نباشد. همین‌طور است قسمت مربوط به زبان/تاریخ بلاگر که هنوز که هنوز است از فارسی در آن خبری نیست...

1 نظر:

Anonymous hosein norouzi نوشته...

salam azizam...chetoori?
mobarake vebloge jadid...man tooye linkham , addresse to ro avaz kardam, inja ro gozashtam...
doostet daram....vahshatnak !!

12 February, 2005 03:58  

Post a Comment

خانه >>